تبلیغات
محمد دهقان مخت - نیکشهر. - جذب 70 نیرو بلوچ در پایگاه های شهید معمار

 

محمد دهقان مخت - نیکشهر.
محمددهقان

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 9 خرداد 1392

بزودی 700 نیروی بلوچ و اهل سنت جذب پایگاههای

 قرارگاه شهید معمار می شوندعضو شورایعالی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و سخنگوی قرارگاه شهید معمار سپاه پاسداران گفت: بزودی 700 نفر از نیروهای بومی بلوچ و اهل سنت این استان جذب پایگاههای قرارگاه شهید معمار می شوند.
مولوی ˈالیاس قاضیˈ با تشریح موقعیت قرارگاه شهید معمار افزود: قرارگاه شهید معمار یا تیپ صالحین بلوچستان به مرکزیت ایرانشهر و محوریت 18 شهرستان بلوچستان و جنوب کرمان از 13 ماه پیش تا کنون به فرماندهی سرهنگ مرواریدی در منطقه فعالیت می کند.

وی اظهار داشت: تاکنون یکهزار نفر در قرارگاه شهید معمار استخدام شده اند و زندگی و امرار معاش با عزتی دارند بطوریکه تنها حق سرانه بیمه آنان ماهیانه 100 میلیون تومان است.

سخنگوی قرارگاه شهید معمار و فرمانده پایگاه شهید شوشتری روستای محترم آباد فنوج نیکشهر بیان کرد: بزودی حدود 700 نفر دیگر آن هم فقط از نیروهای بومی بلوچ و
اهل سنت جذب این قرارگاه خواهند شد.

وی شمار پایگاههای حوزه سرزمینی این قرارگاه را 50 پایگاه ذکر کرد و افزود: هر جا نیاز باشد پایگاه تاسیس می شود.

مولوی قاضی گفت: 250 سرطایفه در این منطقه ضمن هماهنگی و ارتباط با یکدیگر و قرارگاه شهید معمار و قرارگاه قدس بیشتر امور منطقه را با همکاری مردم انجام می دهند و در زمینه حفظ امنیت نیز نشست های مشورتی هفتگی و ماهیانه برگزار می کنند.

وی اضافه کرد: این نوع همکاریها و هماهنگی سبب ایجاد امنیت و آرامش در منطقه شده و مردم نیز زندگی مسالمت آمیز و آرامی در کنار یکدیگر دارند. 

سخنگوی قرارگاه شهید معمار گفت: سران طوایف منطقه سال گذشته در نشستی با سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در ایرانشهر مسائل و مشکلات و نیازهای مردم منطقه را مطرح کردند و تصمیمات بسیار خوبی نیز اتخاذ شد.

وی افزود: همچنینن نشست دیگری اخیرا با حضور سردار مجیدی از نمایندگی مقام معظم رهبری در سپاه پاسداران در محل قرارگاه شهید معمار برگزار شد و شماری از معتمدان و بزرگان طوایف نیازها و خواسته های مردم را بیان کردند.

مولوی قاضی ادامه داد: در این نشست سردار مرواریدی فرمانده قرارگاه شهید معمار خواستار جذب جوانان تحصیل کرده منطقه در سپاه پاسداران شد.

عضو شورایعالی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: کانون زنان بلوچ در استان نیز راه اندازی شده و مسائل مربوطه به بانوان بلوچ را پیگیری می کند و به زودی در شهرستان ها نمایندگان جدیدی جذب خواهند شد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر استان، از اقدامات زیر ساختی انجام شده از قبیل احداث جاده ترانزیتی چابهار-میلک، راههای روستایی، آب، برق، مخابرات، فضاهای آموزشی و غیره در منطقه و همچنین توجه استاندار، معاونان استاندار، فرماندهان سپاه پاسداران و مدیران دستگاههای اجرایی استان تقدیر کرد. 

مولوی قاضی خاطر نشان کرد: استخدام جوانان بلوچ با مدرک دیپلم و فوق دیپلم به عنوان کادر تیپ سپاه بزودی انجام خواهد شد.
ایرنا

ارسال توسط محمد دهقان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
وبلاگ محمد دهقان را چگونه نظر سنجی می کنیدپیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ