تبلیغات
محمد دهقان مخت - نیکشهر. - بارندگی

 

محمد دهقان مخت - نیکشهر.
محمددهقان

مرتبه
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1392
بارندگی 75 میلیارد ریال به راه های روستایی نیکشهر خسارت وارد کردرییس اداره راه وشهرسازی شهرستان نیکشهر گفت: بارندگی های اخیر 75 میلیارد ریال خسارت به راه های روستایی این شهرستان خسارت وارد کرده است.

ˈعبدالرحمان ناروییˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا این خسارت را شامل آسیب رساندن به شبکه راه ها، ابنیه ی فنی و پلها ذکر کرد.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم از ابتدای بارندگی برای بازگشایی راه ها اندیشیده شد اظهار داشت: اکیپ های راهداری از آغاز نخستین بارندگی ها با تجهیزات و ماشین آلات سنگین برای بازگشایی راه های روستایی مشغول بکار شدند.

نارویی با اشاره به بارش سیل آسا در بخش های آهوران، لاشار، مرکزی و بنت تصریح کرد: بخش زیادی از راه های این بخش ها به دلیل طغیان رودخانه ها، آبردگی و ریزش کوه مسدود شده بود که با تلاش راهداران بازگشایی شدند.

وی طول راه های روستایی شهرستان را دو هزار و 600 کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت: از مجموع این راه ها به 300 کیلومتر خسارت جدی وارد شده است.

رییس اداره راه وشهرسازی شهرستان نیکشهر گفت: متاسفانه راههای روستایی این شهرستان فاقد ابنیه فنی استاندارد و پل بر روی رودخانه ها هستند که با کمترین بارندگی دچار خسارت و تخریب می شوند و راه ارتباطی کلیه روستاها به مرکز شهرستان مسدود می شود.

وی گفت احداث پل بر روی رودخانه های مسیر جاده های نیکشهر به
 بنت، نیکشهر به کوچینک، چاهان، داروکان، بورک، هنزم زیردان ضروری است.

نارویی با بیان اینکه کلیه ماشین آلات این شهرستان با عمر بالای 40 سال و فرسوده هستند خواستار اختصاص ماشین آلات نو شد و افزود با توجه به نگهداری 2600 کیلومتر راه توسط این اداره ماشین آلات کافی نیست.

وی گفت: اختصاص اعتبار لازم برای ابنیه های فنی، پل سازی و آسفالت راههای روستایی ضروری است.

شهرستان نیکشهر در 505 کیلومتری جنوب زاهدان واقع شده است.

ارسال توسط محمد دهقان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
وبلاگ محمد دهقان را چگونه نظر سنجی می کنیدپیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ