تبلیغات
محمد دهقان مخت - نیکشهر. - امام جمعه اهل سنت نیکشهر خواستار حل مشکل کم آبی شد

 

محمد دهقان مخت - نیکشهر.
محمددهقان

مولوی عبدالله وحیدیفر امام جمعه اهل سنت نیکشهر

خواستار حل مشکل کم آبی این شهرستان شد
امام جمعه اهل سنت نیکشهر گفت: کمبود آب یکی از مشکلات اساسی مردم نیکشهر در ماه مبارک رمضان است که از مسوولان انتظار داریم برای حل این مشکل اقدام جدی انجام دهند.


مولوی عبدالله وحیدیفر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با آغاز فصل تابستان و وجود گرمای زیاد آب برخی از محلات شهر نیکشهر مانند رئیسان و پیربیشک جیره بندی شده و مردم در طول شبانه روز با مشکل کمبود شدید آب رو به رو هستند.

وی از فرماندار و مسوول آب و فاضلاب شهری نیکشهر خواست با برنامه ریزی مناسب نسبت به حل مشکل بی آبی چاره اندیشی کنند.

وی گفت: متاسفانه عدم رهاسازی آب سد خیرآباد سبب شده برخی از قنوات و چشمه های آب خشک شود و اهداف این سد که همانا تامین آب آشامیدنی و کشاورزی ساکنان پایین دست است، محقق نشده است.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که ایجاد سد بر روی رودخانه های فصلی باید ضمن حل مشکل کمبود آب موجب غنی شدن سفره های آب زیرزمینی و توسعه کشاورزی و تامین آب آشامیدنی روستایی و شهری شود.

امام جمعه اهل سنت نیکشهر همچنین گفت: بسیاری از روستاها با تانکر آبرسانی می شوند که لازم است آب مورد نیاز آنان به موقع تحویل شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری نیکشهر نیز گفت: آب 3500 مشترک شهر نیکشهر از چهار حلقه چاه و دو منبع ذخیره 2900 مترمکعبی تامین می شود.

سیدحسین ساداتی افزود: کاهش ذخیره سفره ها و آبدهی چاهها سبب افت فشار آب شده یطوریکه در برخی محلات مانند رئیسان در شبانه روز کمتر از دو ساعت آبدهی داشته و سبب نارضایتی مردم شده است.

وی از مهمترین مشکلات آب شهری نیکشهر را قطعی برق، شکستگی های لوله، انشعاب های غیرمجاز و عدم مصرف بهینه آب عنوان کرد.

وی خواستار کانال کشی و هدایت مستقیم آب سد خیرآباد به طرف چاههای آب شرب برای حل مشکل و افزایش آبدهی چاهها شد.

مدیر آب و فاضلاب روستایی نیکشهر نیز به ایرنا گفت: از مجموع 395 روستای موجود شهرستان نیکشهر 54 روستای این شهرستان با جمعیت دو هزار و 224 خانوار به وسیله پنج دستگاه تانکر روزانه برای هر خانوار 120 لیتر آبرسانی سیار می شوند.

مهران دانش افزود: شهرستان نیکشهر 258 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارد که از این تعداد 115 روستا فاقد شبکه آب آشامیدنی هستند.

وی گفت: اقدامات لازم برای آبرسانی سیار به روستاها انجام شده و بیش از سهمیه آب تحویل می شود.

ارسال توسط محمد دهقان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
وبلاگ محمد دهقان را چگونه نظر سنجی می کنیدپیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ