تبلیغات
محمد دهقان مخت - نیکشهر. - iphonوفیسبوک

 

محمد دهقان مخت - نیکشهر.
محمددهقان

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 مهر 1393

نتایج این مطالعه آماری، حاکی از آن است که بیشتر نوجوانان علاقه‌مندند، گوشی هوشمند آینده آن‌ها iPhone باشد. در عین حال، نشان داده شده‌ که در میان شبکه‌های اجتماعی، فیس‌بوک ـ که تا پیش از این در صدر جدول شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه نوجوانان بوده ـ اکنون جای خود را به شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر اینستاگرام داده است.

به گزارش «تابناک» نتایج مطالعات آماری Taking Stock with Teens برای فصل پاییز – اینجا – حاکی از آن است که نوجوانان بیش از همیشه علاقه‌مند به هوشمند iPhone هستند. این مطالعه آماری هر شش ماه یک بار در مؤسسه تحقیقاتی Piper Jaffray انجام می‌گیرد.

رشد علاقه به iPhone و سقوط شدید فیسبوک در بین نوجوانان

۷۳ درصد از نوجوانان در این مطالعه آماری اشاره کرده‌اند که گوشی هوشمند آینده آن‌ها iPhone خواهد بود. این علاقه در ماه آوریل سال جاری میلادی برابر با ۶۷ درصد بوده است. همچنین در مطالعه اخیر ۶۷ درصد اشاره کرده‌اند که گوشی ‌آن‌ها iPhone است که این رقم نیز نسبت به ۶۱ درصد در ماه آوریل، حکایت از رشد چشمگیری دارد.

رشد علاقه به iPhone و سقوط شدید فیسبوک در بین نوجوانان
این در حالی است که ‌۱۹ درصد ‌نوجوانان گفته‌اند، گوشی هوشمند آینده آن‌ها از نوع اندروید خواهد بود که نسبت به رقم ۲۴ درصدی ‌ماه آوریل، حاکی از یک تنزل قابل توجه است؛ اما در خصوص تبلت‌ها، سقوط iPad و رشد علاقه به Surface مایکروسافت قابل توجه است.

۱۰ درصد‌ نوجوانان اشاره کرده‌اند که هم‌اکنون یک تبلت ویندوز ‌دارند و ۱۹ درصد گفته‌اند که تبلت بعدی آن‌ها یک تبلت ویندوز خواهد بود. آنان علاقه بیشتری به ‌داشتن یک تبلت ویندوز نسبت به یک تبلت اندروید در آینده دارند.

رشد علاقه به iPhone و سقوط شدید فیسبوک در بین نوجوانان

اما درباره شبکه‌های اجتماعی، نتایج این مطالعه حاکی از رشد فوق‌العاده و برتری شبکه اجتماعی اینستاگرام در میان نوجوانان است، ولی جالب توجه‌ترین آمار، مربوط به فیس‌بوک است که گویی در حال حذف ‌از لیست علاقه‌مندی نوجوانان است. در حالی که در ماه آوریل ۷۲ درصد ‌افراد مورد مطالعه، اشاره کرده بودند که از شبکه اجتماعی فیسبوک استفاده می‌کنند، این رقم در مطالعه اخیر به ۴۵ درصد کاهش یافته که یک سقوط اساسی را نشان می‌دهد.

رشد علاقه به iPhone و سقوط شدید فیسبوک در بین نوجوانان


این مطالعه آماری ‌روی ۷۲۰۰ نوجوان با میانگین سنی شانزده تا هفده ‌سال و از اواخر آگوست تا ۳۰ سپتامبر صورت گرفته استارسال توسط محمد دهقان
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
وبلاگ محمد دهقان را چگونه نظر سنجی می کنیدپیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ